V.Banio „Versinos“ vykdoma Kauno sporto halės rekonstrukcija pabrango beveik ketvirčiu milijono
BNS
TOP
2019 12 02 08:28

Bankrutavusios statybų bendrovės „Vėtrūnos“ savininko, Telšių verslininko Vytauto Banio kontroliuojama įmonė „Versina“ iš Kauno savivaldybės gaus papildomus 231 000 eurų  Kauno sporto halės rekonstrukcijai.

Savivaldybė su „Versina“ praėjusią savaitę pasirašė sutarties pakeitimą, kurioje numatytas papildomų darbų atlikimas, pranešė naujienų agentūra BNS. Pasak pranešimo, pakeitus sutartį rekonstrukcijos darbai brangsta iki maždaug 9,5 mln. eurų.

Savivaldybės atstovai paaiškino, kad pradėjus ruoštis halės rekonstrukcijai paaiškėjo, jog reikės išardyti daugiau metalo konstrukcijų, išaugo numatomo išardyti grindų betono ir nukasamo grunto kiekis, taip pat nustatyta, kad reikia papildomai išardyti suskilusias sienas.

Kadangi šiam projektui naudojamos Europos Sąjungos lėšos, pakeitimai projekte suderinti su Centrine projektų valdymo agentūra.

Kauno valdžia taip pat neatmeta, kad toliau vykdant darbus gali atsirasti ir kitų papildomų darbų, todėl neprognozuoja galutinės istorinės Kauno sporto salės rekonstrukcijos kainos. 

Kauno sporto halės rekonstrukcija, pradėta gegužės pabaigoje, ją buvo planuota baigti per 15 mėnesių. rekonstrukcijos metu numatoma sutvarkyti ir apšiltinti bei atkurti autentišką statinio fasadą bei iš pagrindų atnaujinti vidų.

Didžioji halė pastato dalis bus pakeista. Liks tik gaubti metaliniai pastato griaučiai, taip pat bus paliktos kai kurios sienos, siekiant išlaikyti senosios halės fragmentus.

Sėdimų vietų žiūrovams po rekonstrukcijos sumažės iki 2700, tačiau padidės pačios salės plotas.

Konkursas halės rekonstrukcijai buvo paskelbtas praėjusių metų rugsėjį, jame dalyvavo 7 tiekėjai, tačiau keturių paraiškos buvo atmestos. „Versinai“ laimėjus konkursą, viena iš pralaimėjusių bendrovių skundė jį teismui, tačiaus skundas buvo atmestas. 

„Versiną“ kontroliuoja Telšių verslininkas V. Banys, anksčiau sietas su nušalintuoju prezidentu Rolandu Paksu ir jo aplinka. Jis buvo ir prieštaringai vertintos statybų bendrovės  „Vėtrūna“ steigėjas ir savininkas. Šios bendrovės bankrotas sukėlė nemažų problemų subrangovams. 

Šiuo metu A. Banio „Versina“ pagal rugpjūčio mėnesį su Klaipėdos savivaldybe pasirašytą 9 mln. eurų vertės sutartį dar stato bendrojo lavinimo vidurinę mokyklą uostamiestyje.

Rubrika po straipsniu