Stončių valdoma Norvegijos „Vlantana Norge“ po aptiktų pažeidimų pakeitė įmonės vadovą ir žada permainas
TOP
2019 11 19 13:47

Brolių Stončių kontroliuojama Norvegijoje veikianti transporto bendrovė  „Vlantana Norge“ po įmonėje aptiktų pažeidimų pakeitė vadovą ir žada, kad nustatyti pažeidimai  bus pašalinti dar šiais metais, antradienį pranešė „Vlantanos“ generalinis direktorius Tomas Stonys. 

Pasak naujienų portalo lrt.lt paskelbto tyrimo, Norvegijos darbo inspekcija, atlikusi Norvegijoje veikiančios „Vlantana Norge“ vilkikų vairuotojų patikrinimus, nustatė darbo laiko apskaitos neatitikimų, susijusių su vairuotojų darbo ir poilsio laiko planavimu.

Tyrimo autorių teigimu, vairuotojai prieš įdarbinimą turėjo pasirašyti prašymą atleisti iš darbo savo noru, bet be datos. Jie taip pat skundėsi dėl neteisėto atleidimo iš darbo, klastojamų darbo laiko apskaitos žiniaraščių, kuriuose buvo perpus perpus sumažinamas jų realiai dirbtas laikas.

Tyrimo autoriai taip pat skelbia, kad dviems bendrovės vairuotojams, teismui skundusiems atleidimą, likus kelioms dienoms iki bylos pradžios bendrovė pagal taikos sutartį spalį išmokėjo 209 tūkst. eurų

 Vienas iš bendrovės akcininkų Vladas Stončius patvirtino, kad gavus informacijos iš Norvegijos darbo inspekcijos tarnybos, bendrovėje „Vlantana Norge“ nedelsiant buvo atliktas vidinis auditas, kurio metu nustatyta, kad įmonės administracija padarė vadybos klaidų.

„Po įmonės audito buvo paskirtas naujas generalinis direktorius, Norvegijos pilietis Terje Larssen, kuris užtikrins aukščiausius įmonės veiklos standartus atitinkančius Norvegijos verslo veiklos teisės aktus“, - sakė V.Stončius.

Norvegijos darbo priežiūros institucija įspėjo „Vlantana Norge“ dėl nustatytų pažeidimų ir nurodė juos ištaisyti iki Naujųjų metų, o iki kitų metų kovo 25 dienos pateikti duomenis, įrodančius, kad minėti pažeidimai nuo 2020 metų sausio 1 dienos buvo pašalinti.

Pasak „Vlantana Norge“ generalinio direktoriaus Terje Larsseno, bendrovė Norvegijos darbo inspekcijos tarnybos nustatytus pažeidimus pripažįsta ir juos ištaisys greičiau, nei reikalauja priežiūros institucija.

Norvegijoje veikianti „Vlantana Norge“ yra atskiras juridinis vienetas su Lietuvos viena didžiausių šalies logistikos bendrovių „Vlantana“ susijusi per akcininkus.  Didžiausias „Vlantanos“ akcininkas yra V. Stončius, kuriam priklauso 46 proc. bendrovės akcijų.

Rubrika po straipsniu