Stončių kontroliuojama „Vlantana“ dėl pažeidimų sulaukė Lietuvos ir Norvegijos institucijų dėmesio
TOP
2019 11 19 12:11

Keturių brolių Stončių kontroliuojama viena didžiausių šalies transporto ir logistikos bendrovių „Vlantana“ ir jos padalinys Norvegijoje „Vlantana Norge“ dėl galimų pažeidimų atsidūrė Lietuvos ir Norvegijos institucijų dėmesio akiratyje, skelbiama portalo lrt.lt atliktame tyrime. 

Pasak tyrimo autorių, Norvegijos Transporto inspekcija, atlikusi tyrimą dėl „Vlantanos Norge“ galbūt vykdomos nusikalstamos veikos, žada pateikti įmonei oficialius kaltinimus. O Lietuvos kriminalinės policijos biuras atlieka didelį tyrimą dėl apgaulingai tvarkomos buhalterinės apskaitos, kuriame minima Lietuvoje veikianti bendrovė „Vlantana“, mokestinę įmonės reviziją atliko ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba.

Tyrime nurodoma, kad  vairuotojai prieš įdarbinimą turėjo pasirašyti prašymą atleisti iš darbo savo noru, bet be datos. Jie taip pat skundėsi dėl neteisėto atleidimo iš darbo, klastojamų darbo laiko apskaitos žiniaraščių, kuriuose buvo perpus perpus sumažinamas jų realiai dirbtas laikas, kitų pažeidimų. 

Tyrimo autoriai taip pat skelbia, kad dviems bendrovės vairuotojams, teismui skundusiems atleidimą, likus kelioms dienoms iki bylos pradžios bendrovė pagal taikos sutartį spalį išmokėjo 209 tūkst. eurų

Didžiausias bendrovė akcininkas, „Vlantana Norge AS“ valdybos pirmininko pavaduotojas Vladas Stončius Norvegijos žiniasklaidai pripažino, kad įmonėje buvo „daug nežinomų, nekontroliuotų dalykų“ ir dėl to imamasi veiksmų.

„Vlantanos“  akcijas valdo broliai Vladas, Antanas, Stanislovas ir Alfredas Stončiai. Didžiausias akcijų paketas - 46 proc. - priklauso V.Stončiui.

„Vlantanos“ pajamos pernai viršijo 190 mln. eurų, o bendrovės grynasis pelnas, palyginti su ankstesniais metais, išaugo daugiau nei 3, 5 karto iki 12,5 mln. eurų.

Rubrika po straipsniu