R. Karbauskio „Agrokoncerno“ importuojamų rusiškų trąšų klausimą spręs Europos Teisingumo Teismas
TOP
2019 11 21 10:57

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio valdomam „Agrokoncernui“ artimiausiu metu dar neteks sumokėti antidempingo muito mokesčio už į Lietuvą importuojamas rusiškas trąšas. Visos Lietuvos ikiteisminio tyrimo institucijose ir teismuose nagrinėjamos bylos dėl trąšų klasifikavimo ir galimo antidempingo muito mokesčių taikymo šiuo metu yra sustabdytos - laukiama Europos Sąjungos teisingumo teismo (ESTT) išaiškinimo.

Dėl išaiškinimo į ESTT kreipėsi trąšų importuotojų skundų skundų sulaukusi Mokestinių ginčų komisija prie Vyriausybės, ketvirtadienį skelbia portalas lrytas.lt.

Pernai muitininkai skelbė pričiupę rusiškas trąšas į Lietuvą įvežančias šalies įmones, kurios bandė išvengti beveik 8 milijonų eurų antidempingo muitų mokesčio. Tada buvo pranešama, kad beveik trečdalį šių mokesčių gali tekti sumokėti R.Karbauskio valdomam „Agrokoncernui“, kurio iš Rusijos įvežtose trąšose amonio nitrato buvo daugiau nei 80 proc., todėl šiems produktams taikomi antidempingo muitai.

Paklaustas, kodėl pati komisija nesugebėjo išspręsti kilusio ginčo, šios institucijos Skundų nagrinėjimo skyriaus vedėjas Viktoras Švedas aiškino, kad tarptautinio teismo prašoma priimti prejudicinį sprendimą: „Nenorėjome priskaldyti malkų, nes Europos Sąjungos teisės aktai šiuo klausimu šiek tiek skiriasi.“ 

Jis priminė ankstesnę praktiką, kai vienaip situaciją dėl nesumokėto pridėtinės vertės mokesčio traktavo mūsų šalies teismai, o kiek kitaip ESTT: „Tada teko keisti teismų praktiką. Gal geriau ją formuoti nei keisti.“

V. Švedas neatskleidė, kurios antidempingo muitų bandžiusios išvengti įmonės pateikė skundą, bet patvirtino, jog kreiptis į ESTT nusprendė pati Mokestinių ginčų komisija. Kiek gali užtrukti Lietuvos jurisdikcijos ribas peržengęs procesas, nėra žinoma. Ankstesnė praktika rodo, kad byla ESTT gali būti nagrinėjama ir metus, ir ilgiau.

Rubrika po straipsniu