R. Augustino ir V. Blandžio „Imlitex“ neteko leidimo importuoti elektrą iš trečiųjų šalių
TOP
2019 11 11 02:15

Didžiausiai Lietuvoje žaliavų prekybos grupei priklausanti bendrovė „Imlitex“ prarado leidimą importuoti elektros energiją iš valstybių, nepriklausančių Europos Sąjungai.

Tai pirmadienį pranešė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.

Pasak pranešimo, toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į perdavimo sistemos operatoriaus  „Litgrid“ pateiktą informaciją apie elektros energijos importą iš šalių, kurios nėra valstybės narės.

„Taryba gali panaikinti leidimo importuoti elektros energiją iš valstybių, kurios nėra valstybės narės, galiojimą, jeigu ūkio subjektas per paskutinius vienus metus nevykdė leidime nurodytos veiklos“,–nurodoma pranešime.

Iš viso leidimų importuoti elektros energiją iš trečiųjų šalių neteko 11 įmonių, tarp kurių yra ir „Achemos” grupei priklausanti „Renerga“.

„Imlitex” pastaruoju metu bando aktyviai dalyvauti energetikos versle. Pernai grupei priklausanti įmonė „Imlitex Energy“ pradėjo veikti kaip nepriklausoma dujų tiekėja, šiemet ji jau importavo kelis dujų krovinius per Klaipėdos suskystintų dujų terminalą ir ketina toliau plėsti šią veiklą.

Didžiausi „Imlitex“ įmonių grupės akcininkai yra Renatas Augustinas ir Vygandas Blandis, kuriems priklauso po 38 proc. akcijų.

Rubrika po straipsniu