Prokuratūra netirs A. Vinklerio neteisėtos tvoros klausimo, jį spręs Šiaulių valdžia ir NŽT
TOP
2019 12 06 12:09

Šiaulių prokuratūra penktadienį pranešė atsisakanti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl Anrido Vinklerio kontroliuojamos bendrovės neteisėtai pastatytos tvoros valstybei priklausančiame žemės sklype. 

Pasak prokurorų, padarytus pažeidimus ėmėsi tirti Šiaulių miesto savivaldybė ir Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), todėl prokuratūrai nėra pagrindo taikyti viešojo intereso gynimo priemones.

„Pagal Prokuratūros įstatymą, prokurorai gina viešąjį interesą, kai valstybės ar savivaldybių institucijos, kurių veiklos srityse buvo padarytas teisės aktų pažeidimas, nesiėmė priemonių viešojo intereso pažeidimui pašalinti, arba kai tokios kompetentingos institucijos nėra“, - teigiama prokuratūros pranešime. 

Tyrimas dėl bendrovės „Šiaulių Lyra“ Lyros gatvėje prie prekybos centro, kurį valdo A.Vinkleris, pastatytos 62 metrų daugiau nei 1,5 metro aukščio tvoros buvo pradėtas šių metų birželį.  Tada prokurorai priėmė nutarimą taikyti viešojo intereso gynimo priemones ir pareikalavo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos spręsti dėl priemonių teisės pažeidimams pašalinti taikymo.

Tačiau rugsėjo mėnesį šis nutarimas buvo panaikintas ir tyrimas atnaujintas. 

Jo metu paaiškėjo, kad tvora pastatyta nesant nustatytų žemės sklypo dalių, reikalingų kiekvienam statiniui eksploatuoti, todėl NŽT pradėjo administracinio nusižengimo teiseną nustatytiems pažeidimams pašalinti bei pasitelkė Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą šalinti nustatytus pažeidimus pagal savo kompetenciją.

Šiaulių miesto savivaldybė, savo ruožtu, sustabdė administracinį aktą, kuriuo buvo pradėtas rengti žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektas, ir pradėjo tyrimą dėl galimai pažeidžiamo pačios savivaldybės intereso, nes valstybinės žemės dalyje, kurią buvo ketinta prijungti, yra Šiaulių miesto savivaldybės turtas – šaligatviai.

Rubrika po straipsniu