Prieštaringai vertinamas Marijampolės verslininkas Ž. Buzas gali tapti V. Kučinsko verslo partneriu
TOP
2019 11 14 13:02

Prieštaringai vertinamas verslininkas Žydrūnas Buzas tapo bankrutuojančios Marijampolės trąšų įmonės „Arvi fertis“ akcininku. Pavykus taikiai susitarti su įmonės kreditoriais, jis taptų „Arvi“ grupės įkūrėjo ir pagrindinio akcininko Vidmanto Kučinsko verslo partneriu, rašo „Verslo žinios“.

Įmonės bankroto administratorius Aurimas Valaitis teigė, kad naujasis akcininkas ateities planais su juo nesidalijo.

Pasak A. Valaičio, įstatymas nuo sausio numatys visos veikiančios įmonės, kaip turtinio komplekso, pardavimą be įsipareigojimų, atsiradusių iki bankroto bylos. „Arvi fertis“ šiuo metu veikia.

Bankroto byla „Arvi fertis“, trąšų prekybos bendrovės „Belor“ prašymu, buvo iškelta šių metų gegužę. Liepą šį sprendimą patvirtino Lietuvos apeliacinis teismas

Ž.Buzas yra spalvinga asmenybė, ne kartą sulaukusi žiniasklaidos dėmesio. Nepriklausomybės metais jis buvo įsteigęs bendrovę, kuri gyventojams siūlė milžiniškas palūkanas. Ši bendrovė indėlininkams liko skolinga 2 mln. litų, o Ž.Buzas trejiems metams buvo pasiųstas už grotų.

2008 metais jis buvo pagrobtas ir už jį reikalauta 3,2 mln. eurų išpirkos. Tačiau verslininkui pavyko pasprukti, o jo pagrobėjai buvo teisiami.

Pastaraisiais metais verslininkas sietas su Marijampolės automobilių turgaus privatizavimu, o dar anksčiau buvo sulaukęs teisėsaugos dėmesio dėl tyčinio „Marijampolės gelžbetonio“ bendrovės bankroto.

„Arvi Fertis“ vieninteliu akcininku iki bankroto buvo V. Kučinsko kontroliuojama bendrovė „Arvi ir ko“.

Rubrika po straipsniu