Pernai 45 proc. pajamas auginusi „Doleta“, šiemet ketina plėstis į Vakarų rinkas
TOP
2020 01 29 09:42

Vytauto Silevičiaus kontroliuojama Jiezno medinių langų ir durų gamybos bendrovė „Doleta“ pernai apyvartą išaugino 45 proc. ir pirmą kartą viršijo 10 mln. eurų. Šiemet bendrovė planuoja toliau auginti pajamas didindama originalios produkcijos kiekius bei plėsdama rinkas į Vakarus.

2019 metais „Doletos“ pajamos siekė 10,6 mln. eurų, metais anksčiau jos buvo 7,3 mln. eurų.

Anot Vytauto Silevičiaus, „Doletos“ valdybos pirmininko, pernai apyvartą labiausiai augino atsigaunanti Rusijos rinka ir čia tiekti išskirtiniai gaminiai privatiems namams. Rezultatų davė ir aktyvus darbas ieškant naujų klientų Vakaruose, ypač Nyderlanduose, kur Jiezno bendrovė pernai atidarė biurą, o taip pat Didžiojoje Britanijoje, Airijoje ir JAV. Pastarojoje šalyje „Doleta“ pernai įgyvendino pirmuosius projektus, o šiemet planuoja steigti bendrovę bei aktyviai ieško jos vadovo. 

Pernai „Doleta“ paleido naują skandinaviškų langų, kurie atsiveria į pastato išorę, o ne vidų kaip Lietuvoje, gamybos liniją. Planuojama, kad šiemet ši linija gaus gerokai daugiau užsakymų nei praėjusiais metais.

2019 metais bendrovė eksportavo apie 80 proc. visų gaminių. Šiemet šią dalį planuojama padidinti, o per trejus metus pasiekti, kad 90 proc. viso eksporto keliautų į Vakarus.

„Nors Rusijos ir kitų šio regiono šalių pirkėjai užsako ypatingos kokybės langus, bet šios rinkos sunkiai prognozuojamos“, - sakė V.Silevičius, kuriam priklauso kiek daugiau nei 58 proc. bendrovės akcijų. 

Rubrika po straipsniu