Ortizų šeimos valdoma „Baltisches Haus“ dovanoja Panevėžiui naujos autobusų stoties projektą
TOP
2019 11 21 11:18

Panevėžio miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį pritarė, kad būtų sudaryta paramos sutartis su Ortizų šeimos valdoma nekilnojamo turto plėtros bendrove „Baltisches Haus“, kuri parengs ir miestui dovanos naujos autobusų stoties techninį projektą, užsiims statybų priežiūra.

Nauja stotis bus statoma pagal vieno žymiausių Lietuvos architektų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko projektą. Taip ši Savanorių aikštės teritorija miesto centre taps reprezentatyvia, patrauklia erdve.   

Stotis atsiras valstybinės žemės sklype tarp įvažiavimo į dabartinę stotį ir alyvų skverelio. Vietoj šio bus įrengtas stoties peronas, šalia – parkas. Parkas šalia perono bus patrauklus gyventojams, komercijai, kavinėms, taps jaukia autobusų laukiamąja vieta. Papildomo reprezentatyvumo suteiks pėsčiųjų zona.

Planuojama, kad 2019–2020 m. vyks projektavimo darbai. Statybos turėtų prasidėti 2021-aisiais.

Nujos stoties projektą „Baltisches Haus“ parengė dar 2016 metais. Bendrovė siūlė projektą įgyvendinti savo lėšomis, 2018 buvo pasirašyta savivaldybės ir „Baltisches Haus“ sytartis dėl investicijų, pagal kurią bendrovė į stoties statybas buvo įsipareigojusi investuoti 700 000 eurų, mainais už tai jai turėjo būti perduota 0,4 ha ploto automobilių stovėjimo aikštelė šalia dabartinės stoties. 

Tačiau šiam planui pasipriešino kai kurie vietos politikai ir šios idėjos buvo atsisakyta. 

Brolių George, Oliver ir Nicolas Ortiz'ų įkurta „Baltisches Haus“ veiklą pradėjo 1995 metais. Bendrovė, įsteigta prekybos tinklo „Iki“ plėtrai, šiandien yra savarankiška nekilnojamojo turto projektų vystytoja ir valdytoja. Bendrovė valdo daugiau kaip 260 tūkstančius kvadratinių metrų nekilnojamojo turto objektų Lietuvoje.

Rubrika po straipsniu