N. Pranckaus valdoma „Vytauto“ gamintoja turės sumokėti R. Berankiui 87,5 tūkst. eurų
Alfa.lt
2019 11 27 09:43

Vilniaus verslininko Norberto Pranckaus ir jo šeimos valdoma „Vytauto“ mineralinį vandenį gaminanti bendrovė „Birštono mineraliniai vandenys“ turės sumokėti garsiam tenisininkui Ričardui Berankiui 87,5 tūkst. eurų už netinkamai vykdytą bendradarbiavimo sutartį. 

Tokį sprendimą antradienį priėmė Kauno apygardos teismas, patenkinęs R. Berankio ieškinį bendrovei. „Birštono mineraliniai vandenys“, teismo sprendimu, taip pat turės atlyginti 12 tūkst. eurų tenisininko bylinėjimo išlaidų.

R. Berankis kreipėsi į teismą, prašydamas priteisti jam iš atsakovės skolą, kuri atsirado netinkamai vykdant 2015 m. tarp šalių sudarytą bendradarbiavimo sutartį.

Pagal šią sutartį tenisininkas penkerių metų laikotarpiui suteikė bendrovei teisę gaminamos produkcijos populiarinimo tikslais naudoti jo vardą, atvaizdą ir įvaizdį, taip pat įsipareigojo dalyvauti bendrovės organizuojamuose ar kuruojamuose viešuose renginiuose, filmavimuose ir fotografavimuose.

„Birštono mineraliniai vandenys“ teisme tikino negavę to, ko tikėjosi iš bendradarbiavimo sutarties, ir nurodė, kad R. Berankis beveik iš viso nedalyvavo jų renginiuose, iš esmės pažeidė sutarties sąlygas, todėl bendrovė sutartį nutraukė 2016 m. lapkritį.

Pasak teismo, šalys nesutarė, kaip vertinti tarp jų pagal bendradarbiavimo sutartį susiklosčiusius teisinius santykius, tačiau teismas sprendė, kad bendradarbiavimo sutartimi abi šalys prisiėmė teises ir pareigas, kurių turinys patvirtina, jog sutartis yra dvišalė ir atlygintinė.

Sutartis buvo sudaryta penkeriems metams, joje numatyta, kad kasmet iki gruodžio 24 d. „Birštono mineraliniai vandenys“ turi sumokėti R. Berankiui po 20 tūkst. eurų, o ieškovas įgijo teisėtą lūkestį gauti sutartyje nustatytais terminais nustatyto dydžio pinigines lėšas ir papildomą 2,5 tūkst. eurų paramą už kiekvieną dalyvavimą turnyruose.

Teismas nepripažino, kad šalių sudaryta sutartis buvo nutraukta 2016 m. lapkritį, todėl atsakovė turėjo ir toliau vykdyti sutartimi prisiimtus įpareigojimus.

Atsižvelgiant į tai, teismas ieškovo ieškinį tenkino ir priteisė iš bendrovės R. Berankiui sutartyje numatyta tvarka ir terminais neatliktus mokėjimus.

Šis sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Rubrika po straipsniu