M. Gusiatino šeimos drama: sūnui – byla dėl kelių šimtų eurų
TOP
2019 12 11 08:55

Verslininkas ir politikas, Klaipėdos garbės pilietis Martinas Gusiatinas (77) yra vienas turtingiausių pajūrio verslininkų. M. Gusiatinas turi dukrą Ingą (45) ir sūnų Eduardą (48) Gusiatinus, kurių likimai susiklostė itin skirtingai – dukra įvardijama tėvo dešiniąja ranka ir verslo perėmėja, o sūnus neišgali sumokėti kelių šimtų eurų skolos. Apie tai rašo portalas Alfa.lt.

Turtingiausius Lietuvos žmones skaičiuojančio kasmetinio leidinio „Top“ duomenimis, M. Gusiatinas šiuo metu valdo apie 70 mln. eurų turto ir yra 72-as turtingiausias Lietuvos žmogus. Prieš metus  jis buvo 33-ias turtingųjų sąraše, jo turtas vertintas 90 mln. eurų. I. Gusiatina šiuo metu valdo 11 mln. eurų turto, prieš metus jos valdomas turtas buvo įvertintas 14 mln. eurų.

Kadaise „Klaipėdos smeltei“ ir „Klaipėdos naftai“ vadovavęs M. Gusiatinas dabar kontroliuoja bendroves „Stemma Group“ ir „Amberwind“, pajūryje plėtojančias NT projektus ir vėjo jėgainių parkus. Dukra I. Gusiatina yra dešinioji tėvo ranka versle. „Nebūčiau linkęs eiti, bet aš turiu dukrą Ingą, kuri užėmė palankią ir griežtą poziciją, ji ir turi vadovauti šiam objektui“, – 2018 m. portalui AtviraKlaipėda sakė M. Gusiatinas, „Stemma Group“ pradėjus ambicingą projektą – įsigijus Klaipėdos centre esantį „Memelio miestą“.

I. Gusiatina jau dabar valdo didesnę dalį „Stemma Group“ akcijų. Apie Gusiatinų dinastijos įpėdinę dažnai rašoma spaudoje kaip apie sėkmingą verslininkę. Tačiau žiniasklaidoje beveik nieko negalima rasti apie kitą šios milijonierių šeimos narį – E. Gusiatiną.

Prie suskilusios geldos

E. Gusiatinui sekasi ne taip gerai – kadaise taip pat prie šeimos verslo prileistas vyras šiuo metu išgyvena finansiškai ne pačius geriausius laikus.

To įrodymas – lapkričio pabaigoje Vilniaus miesto apylinkės teisme išnagrinėtas bendrovės „PlusPlus Baltic“ prašymas. Ši skolų išieškojimu užsiimanti bendrovė kreipėsi į teismą, norėdama iš E. Gusiatino atgauti vos 345,26 euro skolą.

Kaip ši skola atsirado ir kodėl E. Gusiatinas jos nesumokėjo, nustatyti nepavyko. Tačiau „PlusPlus Baltic“ prašymas byloja, kad iš paties E. Gusiatino jos atgauti nepavyko, todėl kreiptasi į teismą prašant nustatyti, kad pusė E. Gusiatino sutuoktinės uždarbio yra paties E. Gusiatino nuosavybė – tokiu atveju skolą galima bandyti atgauti iš E. Gusiatino žmonos, areštavus šios banke laikomas lėšas.

Kaip aiškėja iš bylos duomenų, skolų išieškotojai kreipėsi į antstolį Robertą Vasiliauską, kuris ir pasiūlė bendrovei pateikti pareiškimą teismui, kad šis leistų skolą išieškoti iš E. Gusiatino žmonos turimų pinigų. „Antstoliui vykdant vykdomąją bylą, areštuotas skolininkui su sutuoktine bendrosios jungtinės nuosavybės teise priklausantis turtas: pajamos, mokamos sutuoktinei, bei piniginės lėšos, esančios skolininko sutuoktinės banko sąskaitoje“, – pažymima bylos dokumentuose, taip pat nurodoma, kad antstolis patvarkymą areštuoti E. Gusiatino žmonos turtą priėmė dar rugpjūčio viduryje.

Byloje taip pat pažymima, kad E. Gusiatinas bent du kartus buvo informuotas, jog teisme bus nagrinėjamas antstolio prašymas, paliesiantis ir E. Gusiatino sutuoktinę. Tačiau pora jokių paaiškinimų teismui nepateikė ir nebandė išvengti skolos išieškojimo iš žmonos lėšų.

Teisėja Lijana Visokavičienė lapkričio 28 d. priėmė nutarimą, kuriuo patenkino skolų išieškotojų prašymą ir leido iš E. Gusiatino sutuoktinės turimų lėšų išieškoti paties E. Gusiatino skolą.

Bando sugrįžti prie šeimos verslo

Šiuo metu kelių šimtų eurų skolos nesumokantis E. Gusiatinas prieš keliolika metų taip pat sėkmingai dalyvavo šeimos versle ir disponavo didelėmis lėšomis, jam priklausė didžioji „Stemma Group“ akcijų dalis. Tačiau situacija pasikeitė maždaug 2009 m., kai sūnus turėtas „Stemma Group“ akcijas perleido tėvui.

Dabar E. Gusiatinas bando įrodyti, kad buvo apgautas savo paties tėvo ir sesers – esą 2009 m. balandį tarp jo ir tėvo sudaryta pirkimo–pardavimo sutartis, kuria jis perleido tėvui 60 620 paprastųjų vardinių akcijų, buvo sudaryta fiktyviai, todėl akcijos turėtų būti grąžintos jam.

2018 m. gegužę M. Gusiatinas šias akcijas perleido savo dukteriai, tačiau E. Gusiatinas teismo prašo panaikinti sutartį, kuria jo seseriai buvo perleistos šios akcijos, ir įpareigoti I. Gusiatiną grąžinti jam 60 620 akcijų.

2019 m. liepą Klaipėdos apygardos teismas nurodė areštuoti dalį I. Gusiatinai priklausančių „Stemma Group“ akcijų, uždraudžiant akcijas kam nors perleisti ar kaip nors įkeisti. Prieš kelis mėnesius Alfa.lt portalas buvo susisiekęs su I. Gusiatina, tačiau verslininkė tuomet teigė, kad brolio bandymai per teismus atgauti turėtas akcijas yra privatus šeimos reikalas.

„Tai yra šeimos reikalai, sudėtinga situacija, jei pradėčiau kalbėti, tektų kalbėti apie valandą. Be to, mes esame privatūs asmenys, todėl norėčiau palikti šią situaciją spręsti teismams“, – sakė I. Gusiatina.

Verslininkė buvo užsiminusi, kad tai jau ne pirmas brolio bandymas kėsintis į šeimos pinigus, o nesutarimai trunka jau ne vienus metus.

I. Gusiatina pokalbio metu taip pat teigė, kad brolis turėtų turėti pinigų, jei tik nėra jų iššvaistęs. Tačiau apie nekokią finansinę E. Gusiatino būklę byloja ir bylos dėl „Stemma Group“ akcijų detalės – E. Gusiatinas prašė teismo atidėti terminą sumokėti dalį žyminio mokesčio, 1380 eurų, tokį prašymą motyvuodamas savo sunkia materialine padėtimi.

Rubrika po straipsniu