Lietuvės širdį pavergęs britų milijardierius laukia „Brexito“ ir investuoja į NT
J. Caudwellas ir M. Vžesniauskaitė.
TOP
2019 11 24 15:46

Jungtinėje Karalystėje vykstantis „Brexitas“ suskaldė ne tik britus, bet ir europiečius. Vieni šį Didžiosios Britanijos žingsnį palaiko, kiti – smerkia. Kasmet po 300 milijonų svarų mokesčių sumokantis britų milijardierius Johnas Caudwellas šiandien save vadina dosniausiu mokesčių mokėtoju ir stoja į „Brexito“ šalininkų gretas šalia kitų britų milijardierių – Jameso Dysono, Peterio Hargreaveso, Anthonio Bamfordo ir Jimo Ratcliffe’o.

Lietuvei Modestai Vžesniauskaitei romantiškus jausmus puoselėjantis britų milijardierius J. Caudwellas tikina nesuprantąs tų, kurie šiam procesui priešinasi ir nesustoja svajoti apie šviesesnį gimtosios šalies rytojų: „Aš nesuprantu, kaip protingi, sėkmingi žmonės gali nematyti pasitraukimo iš ES pliusų. Manau, kad tam besipriešinantys parlamentarai yra šlykštūs. Tikrai šlykštūs. Kodėl jie nesupranta, kad geriausias būdas išsikovoti palankiausias sąlygas yra sakyti, kad neturime tinkamo sprendimo. Juk jau galime matyti pasikeitusį ES požiūrį. Jie dreba.“

J. Caudwellas, kalbėdamas su Forbes.com neslepia, kad nemėgsta „Brexitui“ besipriešinančios opozicinės leiboristų partijos. Jis tikina, kad valdžioje esant leiboristams ir jų lyderiui Jeremiui Corbynui, Didžiosios Britanijos laukia niūri ateitis. 

Nors milijardierius nori, kad dirbantys žmonės gyventų geriau, tačiau yra įsitikinęs, kad J. Corbino vyriausybė tik padidins skurdą. Pasak jo,  prie to gali privesti iš Didžiosios Britanijos besitraukiantys stambiausi darbo vietų kūrėjai.

„Mes stebime didžiausią atskirtį tarp turtingųjų ir skurstančiųjų, kokią tik esame turėję nuo 1930-ųjų. Tai nėra sveika. Valdžiai būtina surasti tinkamiausią sprendimą, skatinantį turtuolius pasilikti Didžiojoje Britanijoje ir prisidėti prie šalies klestėjimo. Tai yra lygiai taip pat svarbu, kaip ir mokesčius skirti tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Galiu pasirodyti kaip kapitalistas ar dešiniųjų pažiūrų, bet aš toks nesu. Aš visiškai tikiu turto perskirstymu. Tiesiog dar nežinau, kaip tai reikėtų tinkamai padaryti.“

Grandioziniai planai 

Pačiame „Brexito“ įkarštyje grandiozinį planą pristatęs J. Caudwellas, rodos, mato naują ne tik Didžiosios Britanijos, bet ir Londono viziją.  Prabangių butų kompleksą Londone planuojantis statyti milijardierius džiaugiasi gyvenimu, kaip pats sako, pačioje geriausioje vietoje pasaulyje. 

„Visų pirma, Didžioji Britanija yra geriausia šalis pasaulyje, kurioje sukurta subalansuota, teisinga, pagrįsta sistema. Londonas yra geriausias miestas pasaulyje, o Meiferio rajonas yra geriausia Londono dalis. Mano plėtros planas yra geriausia Meiferio dalis. Taigi, aš esu viso to, kas nuostabu pasaulyje, epicentras. Na, mano projektas toks bus“, – šypteli J. Caudwellas. 

Audley skvero namų projektas Londone.  

Iš tiesų, J. Caudwello idėja leis būti pačiame įvykių epicentre. Prabangiausio Londono rajono Meiferio centre statomas butų kompleksas jau dabar nekilnojamojo turto agentų tituluojamas šimtmečio projektu. 

„Tai būtų tikras J. Caudwello palikimas ateities kartoms“, – rašoma Forbes.com.

Grandiozinius J. Caudwello planus realybe verčia Niujorke gyvenantis architektas Robertas Sternas. Specialistas suprojektavo 30 butų kompleksą, vadinamą „Audley skvero namai“. Planuojama, kad 250 tūkst. kvadratinių pėdų (23 tūkst. kvadratinių metrų) ploto išskirtinės architektūros pastatas bus baigtas statyti per penkerius metus.

Spėjama, kad šis projektas J. Caudwellui gali sukrauti dar didesnius turtus. Netoliese esančiame prestižiniame Meiferio rajone įsikūrę butai šiuo metu pardavinėjami po 7000 svarų sterlingų už kvadratinę pėdą (77 tūkst. svarų už kvadratinį metrą). J. Caudwellas šią kainą žada dar labiau padidinti – norintys įsigyti butą „Audley skvero namuose“ turės pakloti net 10 tūkst. svarų už kvadratinę pėdą. 

Įvykdžius šiuos J. Caudwello užmojus, „Audley skvero“ daugiabutis taptų pačiu brangiausiu pastatu Londone. Visgi skeptikai primena, kad šiuos planus gali sutrikdyti kintančios nekilnojamojo turto kainos ir „Brexitas“.

Kuo viskas prasidėjo?

Šiandien dar vienu milijoniniu projektu galintis didžiuotis verslininkas prieš 40 metų apie tokią sėkmę net nesvajojo. Kurioziška, tačiau tuomet J. Caudwellas gyveno priekaboje Stoko mieste, toli nuo milijonierių rajonu vadinamo Meiferio.

Nestokodamas humoro jausmo J. Caudwellas mielai pasakoja apie sunkią verslo pradžią mažame karavane, kurį tuo metu vadino namais. 

„Jis buvo 14 pėdų ilgio ir maždaug 6 pėdų pločio. Gyventi jame buvo labai ankšta, bet, be abejo, pripratau“, – šyptelėjo jis. 

J. Caudwellas prisimena, kad net pačios gražiausios dienos bėgo mažame karavane. 

„Įsvaizduokite, iškart po vestuvių mudu su žmona sugrįžome prie mano karavano. Jame net praleidome savo medaus mėnesį“, – prisiminė milijardierius. 

Tačiau neilgai trukus sunkiai dirbęs Johnas rado savo kelią į sėkmę. Dar prieš įkurdamas turtus jam atnešusią įmonę „Phones 4U“, J. Caudwellas savo jėgas bandė nekilnojamojo turto rinkoje. 

Aštuntojo dešimtmečio pradžioje, dirbdamas „Michelin Tyres“, J. Caudwellas pasakoja nujautęs, jog artėja nekilnojamojo turto kainų bumas, tad susitaupęs pinigų jis nusipirko namą už 18 tūkst. svarų sterlingų, o po trejų metų jį pardavė už 36 tūkst. svarų sterlingų. 

„Aš visuomet turėjau intuiciją tokiems dalykams“, – sakė jis.

Akivaizdu, jo intuicija buvo tikrai puiki ir, sukaupęs šiek tiek lėšų, J. Caudwellas devintajame dešimtmetyje sugebėjo įsitvirtinti kaip naudotų automobilių pardavėjas. 

Dar užsiimdamas automobilių prekyba, devintajame dešimtmetyje J. Caudwellas įsitraukė į populiarėjantį mobiliųjų telefonų verslą.

Milijardierius pasakoja, jog iš pradžių tai atrodė kaip pats blogiausias gyvenimo sprendimas. Net dvejus metus Johnas dėjo visas pastangas, kad išgelbėtų savo verslą. Kiekvieną mėnesį verslininkas prarasdavo po 2000 svarų per mėnesį.

Laimei, netrukus J. Caudwellą aplankė sėkmė ir dabar vyras gyvena visai kitaip. Daugiau nei 2 milijardų turtą susikrovęs 66 metų verslininkas gali mėgautis gyvenimu name, kurio plotas siekia daugiau nei 4 tūkst. kv. metrų. 9 aukštų name įrengta 15 miegamųjų, pobūvių salė ir tailandietiško stiliaus svetainė, kur tekančioje upėje plaukioja spalvingos žuvelės. Name taip pat yra kino teatras, baseinas, sauna, masažo kambarys, sporto salė ir grožio salonas. 

Anot verslininko, Londone kito tokio unikalaus namo nėra. Pats J. Caudwellas savo namą yra pavadinęs brangiausiu Didžiojoje Britanijoje.

Rubrika po straipsniu