L. Lubienės „Achemos“ pozicija dėl SDG terminalo nuomos pratęsimo: tai ekonomiškai nepagrįsta
TOP
2019 11 25 17:39

Lydos Lubienės ir jos dukters kontroliuojama bendrovė „Achema“ pirmadienį pareiškė, kad Vyriausybės sprendimas imti ilgalaikę paskolą siekiant sumažinti šiandienius SGD terminalo išlaikymo kaštus nebuvo derintas su bendrove ir nėra naudingas visuomenei. 

Taip „Achema“ reagavo į naujienų portale Delfi paskelbtą publikaciją „Už SGD terminalą mokėsim 20 metų ilgiau, nei planuota: sprendimo gyvybiškai reikėjo „Achemai“. 

Straipsnyje buvo teigiama, kad sprendimas imti 135,5 mln. eurų paskolą ir pratęsti terminalo nuomos terminą 20 metų yra naudingiausias daugiausiai dujų šakyje suvartojančiai „Achemai“ ir galbūt yra susijęs su bendrovės interesais. Publikacijoje taip pat buvo nurodoma, jog L. Lubienė mynė Energetikos ministerijos slenkstį ir teigė, kad SGD terminalo išlaikymas kelia riziką didžiausios šalyje dujų vartotojos išlikimui, o įmonė vos alsuojanti. Taip pat minėta, kad praėjusių metų birželį pati L. Lubienė žurnalistams pasakojo, jog bendrovės padėtis tokia grėsminga, jog ji sunkiai ištvers iki 2024 m., kol baigsis terminalo laivo nuomos sutartis.

„Achemos“ teigimu, tiek straipsnio antraštė, tiek tekstas, kuriame minima „Achema“, neatspindi „Achemos“ pozicijos dėl SGD terminalo išlaikymo.

„Sprendimas AB „Klaipėdos nafta“ imti ilgalaikę 135,5 mln. eurų paskolą, siekiant sumažinti šiandienius SGD terminalo išlaikymo kaštus, yra vienašališkas ir nederintas su „Achema“ – didžiausia šalies dujų vartotoja.

„Achema“ nepritaria Energetikos ministerijos siūlymui AB „Klaipėdos nafta“ imti ilgalaikę 135,5 mln. eurų paskolą ir laiko jį ekonomiškai nepagrįstu bei nenaudingu ateities kartoms, įvertinus paskolos palūkanas ir dujų vartojimo šalyje mažėjimo tendencijas“, - teigiama „Achemos“ pranešime. 

„Achemos grupė“ kritikuoja arba nepritaria visiems svarbiausiems didžiausios „Klaipėdos naftos“ akcininkės Energetikos ministerijos siūlomiems sprendimams dėl SGD terminalo veiklos. 

Neseniai buvo pranešta, kad bendrovė planuoja skųsti Europos Sąjungos Bendrojo Teismo sprendimą dėl Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo. ES Bendrasis Teismas rugsėjį atmetė „Achemos“ skundą ir patvirtino, kad visa valstybės pagalbos terminalui derinimo su Europos Komisija (EK) procedūra prieš 6–7 metus vyko teisėtai, įskaitant pasirinktą SGD terminalo dydį ir projekto įgyvendinimo bei finansavimo modelį. 

„Achemos grupė“, kaip didžiausia dujų vartotoja, sumoka didelę dalį terminalo išlaikymo kaštų.

Rubrika po straipsniu