K. Martinkėnas negavo leidimo prekiauti baltarusiška elektra
TOP
2019 11 12 10:37

Verslininko Kęstučio Martinkėno valdomos „Modus grupės“ su partneriais įsteigta bendrovė „Axton Commodities“ negavo leidimo prekiauti elektra iš Baltarusijos, pranešė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).

„Axton Commodities“  nepateikė elektros energijos importo valstybėje esančio numatomo pirkėjo ar pardavėjo ir atitinkamų įsipareigojimų pirkti ir (ar) parduoti elektros energiją pagrindžiančių dokumentų.

„Axton Commodities“ pateikta bendroji sutartis dėl elektros pirkimo – pardavimo tarp bendrovės ir Izraelyje registruotos įmonės „L. R. Global Ltd.“ neatitinka teisės aktų reikalavimų, kadangi bendrovės sudaryta sutartis dėl elektros energijos importo ne su importo valstybėje esančiu numatomu pardavėju“,– teigiama VERT pranešime.

„Axton Commodities“ atstovai portalui vz.lt teigė, kad leidimo importui bendrovė negavo dėl techninių priežasčių ir patikino, kad įmonė neketino ir nenumato importuoti elektros iš Baltarusijos Astravo atominės elektrinės (AE), kurią Lietuva laiko nesaugia.

„Axton Commodities“ buvo įsteigta praėjusių metų rugpjūtį. 60 proc. bendrovės akcijų priklauso „Modus grupei“, likusias akcijas valdo įmonė „Gudrūs briedžiai“, kurią netiesiogiai kontroliuoja Aldevinas Burokas.

„Modus grupės“ konsoliduotos pajamos 2018 m. išaugo 25,6 proc. iki 342,942 mln. eurų, o grynasis pelnas per metus padidėjo 2,6 karto iki 11,818 mln. eurų.

100 proc. „Modus grupės“ akcijų per Nyderlanduose registruotą įmonę „MG NL Holding“ valdo K. Martinkėnas.

Rubrika po straipsniu