K. Juščiaus kontroliuojamą „Auga Group“ augina grybai
TOP
2019 11 12 02:21

Viena didžiausių ekologiško maisto bendrovių Europoje „Auga Group“ per pirmąjį šių metų pusmetį, palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, pardavimus padidino 15 proc. iki 28,8 mln. eurų. 

Beveik pusę visų pajamų sudarė pajamos iš grybų pardavimo, o sparčiausiai augo galutiniams vartotojams skirtų produktų segmentas.

Šių metų sausio-birželio mėnesiais „Auga Group“ bendros pajamos iš grybų pardavimo siekė 12,6 mln. eurų ir buvo daugiau nei dešimtadaliu didesnės nei pirmąjį 2018-ųjų pusmetį, kai jos siekė 11,1 mln. eurų, nurodoma grupės prezentacijoje investuotojams, išplatintoje per „Nasdaq“ Vilniaus biržą.

Dar sparčiau augo grupės pajamos iš galutiniams vartotojams skirtų produktų segmento – paruoštų vartojimui sriubų, konservuotų grybų, supakuotų daržovių, pieno buteliuose, pieno kokteilių ir kitų produktų. Šiemet šis segmentas grupei atnešė 1,053 mln. eurų pajamų – 83 proc. daugiau nei per 2018 m. sausio-birželio mėnesius.

Prezentacijoje pažymima, kad viena sėkmingiausių eksporto rinkų šiemet tapo Jungtiniai Arabų Emyratai, o prioritetinėmis eksporto rinkomis išlieka JAV ir Azija.

Nors didžiąją apyvartos dalį šiuo metu generuoja trys segmentai – grybai, grūdų auginimas ir pienininkystė – „Auga Group“ prezentacijoje pažymi, kad nuo 2016 m. galutiniams vartotojams skirtų produktų segmentas yra strategiškai svarbus ir greičiausiai augantis.

55,04 proc. „Auga Group“ akcijų valdo bendrovė „Baltic Champ Group“, kurios vienintelis akcininkas yra Kęstutis Juščius. Jis taip pat yra „Auga Group“ generalinis direktorius.

Rubrika po straipsniu