K. Juščiaus „Auga Group“ žengė į JAV rinką
TOP
2019 11 22 11:05

Kęstučio Juščiaus kontroliuojama viena didžiausių ekologiško maisto bendrovių Europoje „Auga Group“ įžengė į JAV rinką.  Bendrovė penktadienį pranešė, kad jos produkcija pradėta prekiauti viename didžiausių šios šalies prekybos tinklų „Costco“.

 „Ruoštis šiam žingsniui pradėjome prieš dvejus metus, analizavome rinką, tendencijas, dalyvavome parodose, daug laiko skyrėme dokumentų rengimui bei gamybos technologijos pritaikymui, kad atitiktumėm specifinius JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) reikalavimus. JAV ekologiškų produktų rinka yra pati didausia pasaulyje ir, žinoma, pati konkurencingiausia. Patekę į JAV rinką konkuruojame su viso pasaulio gamintojais, o tai reiškia, kad einame teisingu keliu“, - sakė Laurynas Miškinis, „Auga group“ ekologinių produktų vystymo ir komercijos vadovas.

Ekologiškos AUGA prekės ženklu pažymėtos sriubos jau atsirado „Costco“ ir kelių mažesnių prekybos centrų lentynose. Tikimasi, kad netrukus prekybos vietas pasieks ir kita bendrovės produkcija.

JAV ekologiškų maisto produktų rinka šiuo metu siekia apie 44 mlrd. Eur ir sudaro beveik pusę visos pasaulinės ekologiškų produktų rinkos.

„Buvimas tokio dydžio rinkoje leidžia daug geriau jausti, kaip šis segmentas gyvuos ateityje, kokios tendencijos vyraus. Tai mums padeda nuspėti, ko artimiausiu metu norės viso pasaulio ekologiškų tvariai užaugintų produktų vartotojai“, - priduria L. Miškinis.

Bendrovės galutiniam vartojimui skirtų produktų pakuotėse segmento pardavimo pajamos per 2019 m. šešis mėnesius išaugo 84 proc. Šių produktų segmentas „Auga group“ yra sparčiausiai augantis. 

„Auga group“ šiuo metu eksportuoja apie 80 proc. visos pagamintos produkcijos, o eksporto geografiją sudaro daugiau kaip 30 rinkų visame pasaulyje.

Anksčiau buvo skelbta, kad šiemet  „Auga group“ savo gaminius taip pat pradėjo tiekti vienoms didžiausių Švedijos maisto prekių platintojų – „Di Luca & Di Luca“ ir „Midsona“. Viena sėkmingiausiai išvystytų naujų eksporto rinkų šiemet taip pat tapo Jungtiniai Arabų Emyratai.

55,04 proc. „Auga Group“ akcijų valdo bendrovė „Baltic Champ Group“, kurios vienintelis akcininkas yra Kęstutis Juščius. Jis taip pat yra „Auga Group“ generalinis direktorius.

Rubrika po straipsniu