J. Dumašiaus „Hidrostatyba“ siekia restruktūrizavimo
TOP
2019 11 08 02:56

Verslininko Jono Dumašiaus kontroliuojama Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“ pateikė prašymą dėl restruktūrizavimo Klaipėdos apygardos teismui.

„Vadovas prašo iškelti restruktūrizavimo bylą, nes dėl bendrovės turto ir įsipareigojimų struktūros įmonė nenutraukdama veiklos neturi galimybės iš karto padengti kreditorių reikalavimų.

Be to, dėl didelių įsipareigojimų kreditoriams bendrovė negali tinkamai finansuoti veiklos, susiduria su apyvartinių lėšų trūkumu“, – naujienų agentūrą BNS informavo teismas.

Bylą jis pradėjo nagrinėti ketvirtadienį, kitas posėdis numatytas lapkričio 19 d.

„Hidrostatybos“ pakamos 2018 m. sumažėjo 4,3 proc. iki 29,42 mln. eurų, tačiau grynasis pelnas augo 80 proc. iki 192,2 tūkst. eurų.

Bendrovė „Lietuvos geležinkelių“ užsakymu, kartu su partneriais, rekonstruoja geležinkelį Rokai-Palemonas-Kaunas, kuris yra „Rail Baltica“ dalis (bendra vertė 54,76 mln. eurų), Klaipėdos jūrų uosto užsakymu už 17,9 mln. eurų rekonstruoja ir stato krantines.

„Hidrostatyba“, kuri buvo įkurta 1994 m. privatizavus buvusią Klaipėdos valstybinę akcinę melioracijos įmonę, yra patronuojanti įmonių grupės bendrovė.

„Hidrostatybai“ priklauso 100 proc. bendrovių „Šilutės automobilių keliai“ ir „Hidrostatybos projektai“  akcijų, 99,8 proc. bendrovės „Uliksas“ ir 66 proc. Vakarų Afrikos valstybėje Ganoje registruotos bendrovės „Hidrostatyba Ghana Limited“ akcijų. Taip pat bendrovė turi 20 proc. UAB „HSC Baltic“ akcijų.

Grupės įmonės pastaruoju metu patiria finansinių sunkumų: „Hidrostatybos projektams“ pernai buvo iškelta bankroto byla, o „Šilutės automobilių keliai“ šiemet spalį pradėjo restruktūrizavimo bylą.

„Hidrostatybos“ akcijas valdo broliai Jonas ir Almutas Dumašiai. J. Dumašiui, priklauso 73,13 proc. įmonės akcijų.

Rubrika po straipsniu