Į skandalą patekusios Stončių kontroliuojamos „Vlantana Norge“ valdyboje – nauja narė
TOP
2019 11 26 10:08

Stončių šeimos kontroliuojama Norvegijoje veikianti transporto bendrovė  „Vlantana Norge“ skelbia, kad nuo lapkričio 25-oisios šios bendrovės valdyboje dirba vairuotojų interesus gynusi darbo teisės advokatė Sandra Latotinaitė.

„Siekiant užtikrinti tinkamą ir visišką Norvegijoje veikiančių darbo teisės standartų atitikimą ir galiojančią darbo tarp darbdavio ir darbuotojo praktiką, pakvietėme į mūsų organizacijos valdybos komandą prisijungti darbo teisės advokatę Sandrą Latotinaitę. Džiaugiamės, jog ši teisininkė priėmė mūsų pasiūlymą ir tampa valdybos narė“, – teigė „Vlantana Norge“ valdybos pirmininkas Vladas Stončius.

Advokatė Sandra Latotinaitė Norvegijoje jau daugiau nei dešimtmetį specializuojasi darbo santykių, pervežimų, įmonių, sutarčių teisės srityse. 

„Vertinu atsakingą organizacijos vadovybės požiūrį siekiant ištaisyti nustatytus darbo priežiūros institucijos pažeidimus. Aktyvūs veiksmai, kuriuos šiuo metu įgyvendina vadovybė, verčia tikėti, jog bendrovės veikla bus nuo šiol vykdoma pagal aukščiausius įmonės veiklos standartus atitinkančius Norvegijos verslo teisės aktus. Tapdama bendrovės valdybos nare turėsiu visas galimybes kontroliuoti ir padėti to siekti“, – kalbėjo advokatė S.Latotinaitė.

Praėjusią savaitę buvo skelbta, kad „Vlantana Norge“ sulaukė Norvegijos ir Lietuvos institucijų dėmesio dėl galimų pažeidimų įmonėje. 

Norvegijos Transporto inspekcija, atlikusi tyrimą dėl „Vlantanos Norge“ galbūt vykdomos nusikalstamos veikos, žada pateikti įmonei oficialius kaltinimus. O Lietuvos kriminalinės policijos biuras atlieka didelį tyrimą dėl apgaulingai tvarkomos buhalterinės apskaitos, kuriame minima Lietuvoje veikianti bendrovė „Vlantana“, mokestinę įmonės reviziją atliko ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba.

Žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad bendrovės vairuotojai prieš įdarbinimą turėjo pasirašyti prašymą atleisti iš darbo savo noru, bet be datos. Jie taip pat skundėsi dėl neteisėto atleidimo iš darbo, klastojamų darbo laiko apskaitos žiniaraščių, kuriuose buvo perpus perpus sumažinamas jų realiai dirbtas laikas, kitų pažeidimų. 

Dviems bendrovės vairuotojams, teismui skundusiems atleidimą, likus kelioms dienoms iki bylos pradžios bendrovė pagal taikos sutartį spalį išmokėjo 209 tūkst. eurų.

Po kilusio skandalo bendrovėje buvo atliktas auditas  ir paskirtas paskirtas naujas generalinis direktorius, Norvegijos pilietis Terje Larssen.

Norvegijoje veikianti „Vlantana Norge“ yra atskiras juridinis vienetas su Lietuvos viena didžiausių šalies logistikos bendrovių „Vlantana“ susijusi per akcininkus.  Didžiausias „Vlantanos“ akcininkas yra V.Stončius, kuriam priklauso 46 proc. bendrovės akcijų.

„Vlantanos“ pajamos pernai viršijo 190 mln. eurų, o bendrovės grynasis pelnas, palyginti su ankstesniais metais, išaugo daugiau nei 3, 5 karto iki 12,5 mln. eurų.

Rubrika po straipsniu