I. Kubiliaus „Statybų kodas“ Vilniaus savivaldybei „uždirbo“ 55 tūkst. eurų baudą
TOP
2019 12 04 14:02

Verslininkas Irmantas Kubilius vėl atsidūrė žiniasklaidos akiratyje. Jo valdoma Vilniaus bendrovė „Statybų kodas“ neteisėtai pripažinta buvusių Profsąjungų rūmų Vilniuje griovimo konkurso laimėtoja. 

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį skyrė Vilniaus savivaldybei 55,3 tūkst. eurų baudą. Laimėtoją paskelbė savivaldybės įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“. 

Pasak teismo, pagal konkurso sąlygas įmonė „Statybų kodas“ turėjo įrodyti atlikusi griovimo darbų už 2,5 mln. eurų, tačiau ji įrodė jų atlikusi už kur kas mažesnę sumą, skelbia naujienų agentūra BNS.

Kita vertus, teismas nutarė, kad skundą jam pateikusios bendrovės „Vilniaus betono demontavimo technika“ pasiūlymas buvo atmestas pagrįstai, nes ji neturi kvalifikacijos dirbti kultūros paveldo objekte, o jos pasitelktos įmonės „Viadukas“ patirtis apsiriboja susisiekimo komunikacijomis. 

Savivaldybė teigia, kad jos valdoma bendrovė tinkamai patikrino laimėtojos kvalifikaciją ir teisingai paskelbė ją konkurso nugalėtoja. Miesto valdžia nesutinka su teismo sprendimu ir žada jį skųsti.

„Vilniaus betono demontavimo technika“ teisme siekia grįžti į konkursą. Anot įmonės, jos pasiūlymo vertė buvo 523,3 tūkst. eurų mažesnė nei konkurso laimėtojos.

Maždaug 1,84 mln. eurų vertės sutartį su bendrove „Statybų kodas“ savivaldybė pasirašė spalio pradžioje. Įmonė jau nugriovė 3 aukštų pastatą ant Tauro kalno, kur nuo 1963 metų veikė Respublikiniai profsąjungų kultūros rūmai

Rūmų vietoje už maždaug 52 mln. eurų planuojama statyti Nacionalinę koncertų salę. 

100 proc. „Statybų kodo“ akcijų priklauso I.Kubiliui. 

I.Kubilius taip pat valdo bendrovę „Active Construction Management“ (buvusi „Irdaiva“), kuri dalyvavo statant Vilniaus daugiafunkcinį Lazdynų sveikatinimo centrą ir kuriai spalio mėnesį buvo iškelta bankroto byla. 

Pirmadienį buvo pranešta, kad Vilniaus vicemeras V. Benkunskas kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl galimo tyčinio bankroto ir sukčiavimo. 

Rubrika po straipsniu