„Google“ bendraautorius Sergejus Brinas – apšvietos žmogus su sportbačiais
TOP
2019 12 07 13:10

Prieš daugiau nei 20 metų bendrabučio kambaryje Stanforde (JAV) sukūrę pasaulinį internetą negrįžtamai pakeitusią paieškos sistemą „Google“, Sergejus Brinas ir jo kolega Larry‘is Page‘as paskelbė apie pasitraukimą iš pačių sukurtos verslo imperijos vadovaujančių pareigų. Ilgamečiai bendražygiai nekomentuoja,kas lėmė tokį sprendimą, tačiau bandymai po truputį atsiriboti nuo kompanijos valdymo buvo stebimi jau kuris laikas. 

2015 metais pradėjęs vadovauti naujai sukurtai kompanijai „Alphabet“ imigrantų iš Rusijos sūnus S. Brinas atsitraukė nuo kasdienio darbo „Google“, o žiniasklaida kėlė klausimus dėl sumažėjusio jo pasirodymo viešumoje. Kai kurie apžvalgininkai tai siejo su JAV prezidento rinkimų rezultatais – S. Brinas ne kartą viešai kritikavo Donaldo Trumpo veiksmus. 

Išsikerojus „Google“ paieškos sistemai, S. Brinas ėmėsi papildomų veiklų. Tapęs vienu iš dukterinės kompanijos tyrimų laboratorijos „X“ iniciatoriumi, jis pradėjo eksperimentuoti su savaeigių automobilių, išmaniųjų kontaktinių lęšių ir išmaniųjų akinių technologijomis. Deja, bet dalis šių projektų nebuvo suprasti visuomenės: 2013 metais išleistas „Google Glass“ išmaniųjų akinių prototipas nesusilaukė komercinės sėkmės. Panaši istorija susiklostė ir su kitu S. Brino projektu – socialiniu tinklu „Google+”, kuris neatlaikęs konkurencijos 2019 metais užsidarė. 

Sprendimą galutinai pasitraukti iš „Google“ gali paaiškinti jau kuris laikas kompaniją krečiantys iššūkiai: teisinės problemos daugelyje valstybių, nepatenkinti darbuotojai ir smunkantis „Google“ vardo įvaizdis. Tai lėmė naujų žmonių ir idėjų poreikį, atsakomybę perkeliant pirmiausia dabartiniam vadovui Sundarui Pichai‘ui. Bet kuriuo atveju, šių verslininkų pasitraukimas žymi tam tikros eros pabaigą.

Be technologijų ir inovacijų S. Brinas turi ir dar vieną aistrą – sportą. Dar studijų laikais būsimasis verslininkas užsiimdavo čiuožimu, slidinėjimu, gimnastika ir kitomis aktyviomis sporto šakomis, o jau dirbant „Google“, nuolat būdavo pastebimas dėvintis sportinius rūbus. Biure jis važinėdavo riedučiais, užsiėmė jogą arba dėl linksmumo vaikščiodavo ant rankų. 

Meilė aktyviam sportui dar labiau sustiprėjo Parkinsono liga susirgus jo mamai. Genetiškai perduodama neurodegeneracinė liga ilgainiui sukelia negalią ir riboja ar net padaro neįmanomą net paprastą kasdienio gyvenimo veiklą, todėl bandydamas jos išvengti, S. Brinas nenustoja judėti ir mankštintis.

Asmeniniai išgyvenimai S. Briną atvedė ir prie labdaringos veiklos. Po motinos ligos diagnozės jis nusprendė paaukoti Parkinsono ligą gydančioms ir tiriančioms laboratorijoms, o jo vėliau įkurtas labdaros fondas remia vaistus nuo šios kol kas nepagydomos ligos kuriančias organizacijas. Jis taip pat yra aktyvus JAV demokratų partijos rėmėjas, skiriantis paramą šios partijos rinkimams.  

Pažįstantys Briną teigia, kad jis tikrai tiki žinių ir galios panaudojimu geresniems tikslams. Portalas „The Economist“ yra jį pavadinęs „apšvietos žmogumi“ dėl jo pastangų naudotis mokslu ir argumentais bandant spręsti pasaulio problemas. Tad gali būti, kad pasitraukęs iš „Google“ verslininkas savo susikrautus turtus ir toliau investuos į įvairius technologinius projektus, bandydamas išgelbėti mūsų planetą.

„Akivaizdu, kad kiekvienas nori būti sėkmingais, tačiau aš noriu, kad į mane iš šalies žiūrėtų kaip į labai inovatyvų, labai patikimą ir etišką. Ir galiausiai padariusį didelį pokytį pasaulyje“, – teigė S. Brinas.

Rubrika po straipsniu