G. Pangonio „Grigeo“ šiemet planuoja 7 kartus didesnį pelną
TOP
2019 11 27 10:11

Gintauto Pangonio valdoma kartono ir higieninio popieriaus gamintoja, nepaisant šiemet sumažėjusios apyvartos, prognozuoja, jog 2019 metais ikimokestinis pelnas, palyginti su praėjusiais metais augs 7 kartus iki 17 mln. eurų. 

Tokias prognozes, kartu su šių metų devynių mėnesių rezultatais bendrovė pateikė Nasdaq Vilniaus biržai. 

Pranešime nurodoma, kad per devynis 2019 metų  mėnesius „Grigeo“ pardavimai siekė 49,3 mln. eurų buvo 12,2 mln. eurų mažesni nei per tą patį 2018 metų laikotarpį.  Per šių metų sausį-rugsėjį bendrovė uždirbo 16,8 mln. eurų prieš apmokestinimą,  o EBITDA rodiklis (pelnas, neišskaičiavus mokesčių, palūkanų ir nusidėvėjimo) pasiekė 7,8 mln. eurų ir buvo 0,7 mln. eurų didesnis nei pernai. 

„Grigeo“ nurodė, kad bendrovės veiklos rodiklių pokyčius lėmė gofruotojo kartono verslo perkėlimas į dukterinę įmonę  „Grigeo Packaging“, kuri pradėjo veikti šių metų pradžioje. 

Visos „Grigeo“ grupės, kuriai priklauso  „Grigeo“, „Grigeo Packaging“, „Grigeo Baltwood“, „Grigeo Klaipėda“, „Mena Pak“, „Grigeo Recycling“ bei „Grigeo Recycling“, šiemet pasiekė 106,3 mln. eurų konsoliduotą pardavimo apyvartą, tai yra 1,7 mln. eurų mažiau nei per 2018 metų devynis mėnesius.

Grupės ikimokestinis pelnas sausį-rugsėjį  sumažėjo 0,2 mln. eurų iki 11,5 mln. eurų. 

Pernai „Grigeo“ grupė uždirbo 14,3 mln. eurų grynojo pelno ir akcininkams išmokėjo beveik 4 mln. eurų dividendų. 

Didžiausias „Grigeo“ akcininkas ir grupės prezidentas yra G. Pangonis, kuris per bendrovę „Ginvildos investicija“ valdo 43,5 proc. akcijų paketą.

Rubrika po straipsniu