ECB tiesiogiai prižiūrės Šiaulių banką
TOP
2019 12 05 15:10

Europos Centrinis Bankas (ECB) įtraukė Šiaulių banką į subjektų, kuriems taikoma konsoliduota rizikos ribojimu pagrįsta priežiūra, sąrašą. 

Šiaulių bankas ketvirtadienį per Nasdaq Vilniaus biržą pranešė, kad ECB atnaujintą tiesiogiai prižiūrimų subjektų sąrašą paskelbė gruodžio 4 dieną. 

„Šiaulių bankas, kaip viena iš trijų didžiausių kredito įstaigų Lietuvos Respublikoje, buvo priskirtas reikšmingiems subjektams, kuriuos ECB prižiūri tiesiogiai“, - teigiama pranešime.

Jame nurodoma, kad tiesioginę banko priežiūrą ECB pradės 2020 m. sausio 1 dieną. 

Tiesioginę priežiūros funkciją ECB vykdo nuo 2014 metų. Jis kartu su nacionalinėmis priežiūros institucijomis stebi, kaip bankai vykdo veiklą. Visa ši sistema vadinama Bendru priežiūros mechanizmu. ECB gali suteikti bankui veiklos leidimą arba jį panaikinti, taip pat gali anksti nustatyti galimą riziką ir imtis priemonių jai pašalinti.

Didžiausi Šiaulių banko akcininkai yra Europos Reskonstrukcijos ir Plėtros Bankas, valdantis 26 proc. akcijų, Algirdas Butkus, kuriam priklauso 6 proc. akcijų, bendrovė „Invalda INVL“ ir Gintaras Kateiva turi po 5 procentus.

Rubrika po straipsniu