Dvi Lietuvos įmonės atsidūrė žinomiausių pasaulio GPS sekimo įrangos gamintojų sąraše
TOP
2020 01 15 16:38

Nacionalinio mecenato Arvydo Paukščio valdoma Lietuvos bendrovė „Teltonika“ ir įmonė „Ruptela“ įvardytos kaip vienos pagrindinių žaidėjų GPS sekimo įrenginių gamybos rinkoje visame pasaulyje. 

GPS sekimo įranga, įmontuojama į automobilius, norimą kilnojamąjį turtą ar pritaisoma prie gyvūno arba žmogaus, tampa vis populiaresnė, o ją gaminančios įmonės netolimoje ateityje gali tapti labai galingomis rinkos žaidėjomis. Teisėsaugos, sporto, aplinkosaugos ir daugelyje kitų sričių pradedama vis aktyviau naudoti šiuos prietaisus – jie gerokai palengvina darbą.

Dėl vis augančio susidomėjimo šia įranga pasaulio rinkos tendencijas sekantis tyrimų centras „Advance Market Analytics“ išleido 223 puslapių apimties publikaciją „Pasaulinio GPS sekimo įrangos rinkos įžvalgos iki 2025 m.“, kurioje apžvelgia šių gaminių perspektyvas ir galimybes.

Šiame tyrime taip pat įvardyti pagrindiniai pasauliniai šios rinkos žaidėjai iš JAV, Kinijos, Kanados, Nyderlandų ir kitų pasaulio valstybių. Šalia jų atsidūrė ir minėtos Lietuvos bendrovė. 

2007 metais įkurtos „Ruptelos“ specializacija – transporto valdymo sprendimai, siūlant verslui galimybes optimizuoti savo transporto parko išlaidas. Tam bendrovė pasitelkia savo kuriamą GPS sekimo įrangą, kurią galima stebėti ir kontroliuoti specialioje „TrustTrack“ sistemoje. Įmonė šiuo metu aptarnauja klientus iš 127 valstybių.

„Teltonika“ veiklos spektras šiek tiek platesnis. Šios 21 metus veikiančios įmonės specializacija – ne tik GPS sekimo įrangos gaminimas ir su ja susiję valdymo sprendimai. Dar ji gamina interneto ryšiui perduoti reikalingus prietaisus, tokius kaip maršrutizatoriai ar modemai. Įmonės padaliniai išsidėstę 11-oje valstybių, ji aptarnauja klientus iš daugiau nei 150 šalių. 

„Teltonikos“ savininkas A.Paukštys, kuriam 2018 metais pirmajam Lietuvoje buvo suteiktas nacionalinio mecenato vardas žurnalo „TOP“ 2019 metais paskelbtame 500 turtingiausių šalies žmonių sąraše užėmė 81-ąją vietą.

Rubrika po straipsniu