Dėl Lazdynų baseiną stačiusios I.Kubiliaus bendrovės bankroto - kreipimasis į prokuratūrą
TOP
2019 12 02 16:11

Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl įmonės „Irdaiva“ galimo tyčinio bankroto ir sukčiavimo statant Vilniaus daugiafunkcinį Lazdynų sveikatinimo centrą.

Vicemero nuomone, „Irdaiva“ galimai pasisavino pinigus už nepadarytus darbus, pakeitė pavadinimą į „Active Construction Management“ ir po mėnesio paskelbė bankrotą.

„Active Construction Management“ netikėtai iškėlus bankroto bylą, kyla pagrįstų abejonių ar įmonės turtas, lėšos nebuvo perkeliamos į kitą su tuo pačiu asmeniu susijusią įmonę „Statybų kodas“, kuri veiklą vykdo iki šiol. Tokiu būdu  „Active Construction Management“ galimai buvo tyčia privesta prie bankroto situacijos, siekiant išvengti įsipareigojimų užsakovams vykdymo“, – teigė V. Benkunskas, Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos išplatintame pranešime.

Vicemeras taio pat atkreipia prokurorų dėmesį į tai, kad per praėjusią vasarą šiame objekte beveik nebuvo atlikta jokių darbų, tačiau įmonė deklaravo, kad yra atlikusi kelis kartus daugiau darbų, nei yra iš tikrųjų padariusi faktiškai, ir tai yra gavusi pinigus.  Kreipimęsi prašoma tokius veiksmus ištirti ir įvertinti „baudžiamosios teisės prasme“.

Sutartis dėl Lazdynų baseino statybos buvo pasirašyta 2017 metų vasarą, staybos konkursą laimėjo subjektų grupė, kuriai priklauso „Irdaiva“, „Mitnija“, „Axis Power“, „HCS Baltija“ ir „Montuotojas“. 

Bendra projekto vertė siekia beveik 22 mln. eurų, statybos darbus buvo planuojama užbaigti per pusantrų metų. 

Dėl „Irdaivos“ bankroto nusikėlė ir naujo baseino Širvintose atidarymas. Vietos valdžios teigimu, baseinas yra pastatytas, bet dėl bankroto nebuvo baigtos jo pridavimo procedūros. 

„Irdaivos“ problemos susijusios su Konkurencijos tarybos 2017 metų pabaigoje priimtu sprendimu skirti šiai bendrovei 3,68 mln. eurų baudą už konkurenciją ribojantį susitarimą su bendrove „Panevėžio statybos trestas“ dalyvaujant Vilniaus savivaldybės organizuotuose darželių atnaujinimo konkursuose.  „Irdaiva“ šį sprendimą skundė, tačiau Vilniaus apygardos administracinis teismas pernai gegužę skundą atmetė. 

Rubrika po straipsniu