D. ir V. Butkų MO Muziejus pretenduoja tapti geriausiu 2020 metų Europos muziejumi
TOP
2019 12 05 14:27

Danguolės ir Viktoro Butkų įsteigtas MO Muziejus nominuotas 2020 metų geriausio Europos metų muziejaus apdovanojimui. 

Tokį sprendimą lapkričio mėnesį priėmė speciali Europos muziejų forumo vertinimo komisija, ketvirtadienį pranešė MO Muziejus. 

„Be galo džiaugiamės ir vertiname šią nominaciją. Būtent pirmaisiais veiklos metais šie įvertinimai yra paskata ir padrąsinimas, kad einame teisinga linkme ir turime tai daryti toliau“, – teigė Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė. 

Pasak jos, vertinimo procesas buvo gana ilgas: „Dar vasarą į MO muziejų vizito buvo atvykusi viena iš  European Museum of the Year Award (EMYA) teisėjų. Taip pat MO vertinti atvyko ir slaptas teisėjas, apie kurio vizitą mes nežinojome“.

Nugalėtojai bus paskelbti EMYA apdovanojimų ceremonijoje 2020 m. gegužės 2 d. Nacionaliniame Velso muziejuje Kardife. Nominantai kviečiami pristatyti savo muziejų ir pasidalinti patirtimi specialiai apdovanojimų proga organizuojamoje konferencijoje, į kurią suvažiuoja daugiau nei 200 kultūros sektoriaus profesionalų pasisemti įkvėpimo iš geriausių. 

„Be galo didžiuojamės, kad reprezentuosime Vilnių ir Lietuvą, galėdami pristatyti MO muziejų tarp pažangiausių pavyzdžių“ – teigė direktorė.

Apdovanojimuose, rengiamuose nuo 1977-ųjų metų įvertinti tokie lyderiaujantys muziejai kaip Viktorijos ir Alberto (V&A) muziejus Londone, Guggenheimo muziejus Bilbao, Rijks muziejus Nyderlanduose, Dizaino muziejus Londone, Lenkijos žydų istorijos muziejus (Polin), kiti Vokietijos, Austrijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Danijos, Norvegijos, Graikijos, Turkijos muziejai.

Mo Muziejus lankytojams duris atvėrė 2018 metų rudenį. Jo kolekciją sudaro lietuvių ir Lietuvoje gyvenančių menininkų-modernistų kūriniai, sukurti nuo „atšilimo“ laikotarpio (maždaug nuo 1960 m.) iki nepriklausomybės atgavimo bei nepriklausomoje Lietuvoje kuriančių šiuolaikinių Lietuvos menininkų darbai. Šiuo metu kolekciją sudaro apie 4500 kūrinių.

Rubrika po straipsniu