A. Paleičikas žada imtis Vilniaus autobusų stoties pertvarkos
TOP
2019 11 12 16:56

Vienintelis Vilniaus autobusų stoties akcininkas Andriejus Paleičikas ketina inicijuoti esamo Autobusų stoties teritorijos pertvarką, skirti resursų ir finansuoti stoties rekonstrukcijos projektą.

Tai numatyta pirmadienį Vilniaus savivaldybėje pasirašytame keturšaliame savivaldybės bendrovių „Lietuvos geležinkeliai”, „Vilniaus autobusų stotis“ ir „Baltisches Haus“ susitarime dėl ketinimų stoties rajoną drauge paversti prestižiniu mobilumo centru, pranešė savivaldybė.

„Gavę užtikrinimą dėl miesto vizijos matyti naują autobusų stotį esamoje vietoj nekeičiant jos lokacijos ir matydami pagrindinių stoties rajoną formuojančių dalyvių įsitraukimą pertvarkant rajoną, prisijungiame prie ketinimo protokolo. Tikime, kad pavyks ne tik atnaujinti autobusų stotį, bet ir sukurti miesto gyventojams, svečiams ir verslui patrauklią ir unikalią erdvę”, - teigė autobusų stotį valdančios bendrovės „Vilniaus autobusų stoties” vadovas A.Paleičikas.

Panešime nurodoma, kad partneriai sutarė, kad atnaujintos geležinkelių ir autobusų stotys turėtų veikti kaip vienas bendras mobilumo centras, leidžiantis keleiviams lengvai ir natūraliai pasirinkti jų tolimesnės kelionės transporto rūšį. Taip pat labai svarbu suformuoti sklandų pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimą geležinkelio teritorijoje ir aplink stotį – patogesnį susisiekimą tarp Naujamiesčio, Senamiesčio ir Naujininkų. Bendradarbiaujant visoms pusėms tikimasi pasiekti optimalų sprendimą dėl autobusų stoties lokacijos ir integruoti ją į jau anksčiau pradėtus teritorijos planavimo procesus.

Vilniaus miesto savivaldybė rengia aplinkinės teritorijos detalųjį planą, atitinkamai yra pradėti Stoties aikštės projektiniai pasiūlymai. Be to, savivaldybė taip pat ketina prisidėti prie projekto įgyvendinimo aktyviai tarpininkaudama derantis su valstybės institucijomis, Kultūros paveldo departamentu, formuojant užstatymo teritoriją, finansuodama už autobusų stoties ribų esančių aplinkinių gatvių ir komunikacijų rekonstrukciją ir statybą.

Teritorijos Sodų g. 22, kurioje įsikūrusi autobusš stotis nuosavybės dalininkai yra ne tik „Vilniaus autobusų stotis“, bet ir brolių Ortizų valdoma komercinio NT vystymo ir valdymo bendrovė „Baltisches Haus“, todėl ir ji ketina prisidėti prie projekto įgyvendinimo bendradarbiaudama, finansuodama bei užtikrindama projekto tęstinumą.

A.Paleičikas yra Ivano Paleičiko, buvusio „Lukoil Baltijos“ vadovo, sūnus. 2004 metais tėvas A. Paleičikui perleido transporto bendrovę TOKS, tačiau ją A. Paleičikas pardavė ir pasiliko tik Vilniaus autobusų stotį. Verslininkas dažnai sulaukdavo miesto valdžios  kritikos dėl prastos jos būklės, dėl to net buvo pradėta kalbėti apie naujos autobusų stoties Vilniuje statybas.

Rubrika po straipsniu